You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

মাই গভ্‍ৰ অন্তৰ্গত সকলো গোট

এডভান্টেজ আচাম

৩ আৰু ৪ ফেব্ৰুৱাৰী ২০১৮ ত গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত এডভান্টেজ আচাম - বিশ্ব বিনিয়োগ সন্মিলন হ’ল অসমৰ চৰকাৰৰ দ্বাৰা আয়োজিত সৰ্ববৃহৎ বিনিয়ো

কৃষি বিভাগ, অসম

অসমৰ ভৌগোলিক মাটিকালিৰ প্ৰায় ৫৪.১১ শতাংশ অংশ কৃষি ভূমিৰ অন্তৰ্গত আৰু মুঠ জনসংখ্যাৰ প্ৰায় ৭০% লোক কৃষিকৰ্মৰ লগত জড়িত। ৰাজ্যৰ ৰাজহ

পশুপালন আৰু পশু চিকিৎসা বিভাগ, অসম

অসমৰ গ্ৰাম্যাঞ্চল আৰু নগৰীয়া অঞ্চলৰ আৰ্থ-সামাজিক উন্নয়নত পশুপালন আৰু পশু চিকিৎসা বিভাগে এক উল্লেখযোগ্য ভূমিকা গ্ৰহণ কৰি আহিছে। এই

গোটৰ কাৰ্যকলাপ
অসম নিয়োগ আৰু শ্ৰম বিভাগ

অসম নিয়োগ আৰু শ্ৰম বিভাগে অসমৰ নিবনুৱা সকলৰ কল্যাণৰ নিমিত্তে বিভিন্ন কল্যাণমূলক কাৰ্যসূচী হাতত লৈ আহিছে। ৰাজ্যৰ বিভিন্ন নিয়োগ সম্

স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ বিভাগ

ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্যসেৱাত গুণগত মানদণ্ডৰ চিকিৎসা সেৱা প্ৰদান আৰু চিকিৎসা সেৱা খণ্ডৰ প্ৰভূত উন্নয়নৰ লক্ষ্যত স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যা

অসম আৰক্ষী

অসম আৰক্ষী বিভাগৰ মূল লক্ষ্য হ’ল ৰাজ্যত শান্তি-শৃংখলা বজাই ৰখাৰ লগতে, অপৰাধজনিত কাৰ্য্য ৰোধ আৰু কোনো ধৰণৰ ভেদ-ভাৱ নাৰাখি জনসাধাৰণ

অসম শক্তি বিতৰণ কোম্পানী পৰিসীমিত

অসম চৰকাৰ অধীনস্থ অসম শক্তি বিতৰণ কোম্পানী পৰিসীমিত হ’ল ২০০৯ চনৰ ২৩ অক্টোবৰ তাৰিখৰ পৰা কাৰ্যক্ষম হোৱা এটা ৰাজহুৱা লিমিটেড কোম্পান

অসম বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তি বিভাগ

ৰাজ্যত বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তিৰ প্ৰসাৰৰ উদ্দেশ্য আগত ৰাখি অসম বিজ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তি বিভাগ স্থাপন কৰা হৈছিল। গৱেষণা আৰু উন্নয়নৰ সাম্

অসম দক্ষতা বিকাশ অভিযান (ASDM)

উদ্যোগী, দক্ষতা আৰু নিয়োগ বিভাগ, অসমৰ এক শীৰ্ষ সংস্থান অসম দক্ষতা বিকাশ অভিযানে দক্ষতা বিষয়ক সকলো ধৰণৰ কাৰ্যসূচী নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। ৰ

মুখ্যমন্ত্ৰী সমগ্ৰ গ্ৰাম্য উন্নয়ন যোজনা

মুখ্যমন্ত্ৰী সমগ্ৰ গ্ৰাম্য উন্নয়ন যোজনা (CMSGUY) হৈছে অসমৰ গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ বিকাশৰ বাবে আৰম্ভ কৰা এক নতুন আঁচনি। ২০২১-২২ লৈ লক্ষ্য ব

সৃজনশীল শাখা

আপোনাৰ সৃজনশীল প্ৰতিভা বিকাশ কৰক আৰু স্বীকৃতি লাভ কৰক।

সাংস্কৃতিক পৰিক্ৰমা বিভাগ, অসম

১৯৮৭ চনত স্থাপিত অসম চৰকাৰৰ স্বতন্ত্ৰ সাংস্কৃতিক পৰিক্ৰমা বিভাগে অসমৰ চহকী সংস্কৃতিৰ সংৰক্ষণ আৰু প্ৰসাৰৰ ক্ষেত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূ