You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

ঘৰত থকা সময়ছোৱা আপুনি কেনেদৰে অতিবাহিত কৰিছে ?

Start Date: 26-03-2020
End Date: 03-05-2020

ঘৰত থকা সময়ছোৱা আপুনি কেনেদৰে অতিবাহিত কৰিছে ? ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

ঘৰত থকা সময়ছোৱা আপুনি কেনেদৰে অতিবাহিত কৰিছে ?

বিশ্বজুৰি কৰ’না ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ জটিল পৰিস্থিতিত বিশ্বৰ কেইবাখনো দেশৰ লগতে ভাৰতবৰ্ষতো ২১ দিনৰ বাবে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে। এই সময়ছোৱাত স্বাস্থ্য সুৰক্ষাৰ অৰ্থে নিজৰ লগতে পৰিয়ালৰ প্ৰতিজন সদস্য ঘৰতে আবদ্ধ হৈ থকাটো অত্যন্ত জৰুৰী কথা।

দৈনন্দিন ব্যস্ততাপূৰ্ণ জীৱনশৈলী কিছু সালসলনি কৰি আমি সকলোৱে এই সময়খিনি নিজৰ পৰিয়ালৰ সৈতে সুন্দৰকৈ কটোৱাৰ লগতে বিভিন্ন গঠনমূলক কৰ্মৰাজিৰ সৈতে নিজকে জড়িত কৰাৰ ক্ষেত্ৰতো সুযোগ লাভ কৰিছো। ঘৰৰ সুস্থ বাতাবৰণত আমি গান শুনা, চিনেমা চোৱা, কিতাপ পঢ়া, প্ৰিয় খাদ্য প্ৰস্তুত কৰা, ক্ৰাফট মেকিং, বাগিচাত কাম কৰা, ঘৰ পৰিষ্কাৰ কৰা ইত্যাদি বিভিন্ন কৰ্মৰ লগতে কিছুমান উদ্ভাৱনীমূলক চিন্তা-চৰ্চা তথা কৰ্মৰাজিৰে সময়খিনি সুন্দৰকৈ অতিবাহিত কৰিব পাৰো।

আপুনিও যদি ঘৰত থকাৰ এই দিনকেইটাৰ বাবে এনেধৰণৰ এখন কৰ্মসূচী সাজু কৰি লৈছে, তেন্তে সেই বিষয়ে সবিশেষ লিখি (পৰাপক্ষত ফটো অথবা ভিডিঅ’সহ) আমালৈ প্ৰেৰণ কৰক।

সকলো মন্তব্য
মুঠ অৱদান ( 164) অনুমোদিত অৱদানসমূহ (148) পৰ্যালোচনাৰ বাবে ৰখা অৱদানসমূহ (16) জমা বন্ধ
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
1780

Suresh Barhoi 2 হিচাপ 2 সপ্তাহ পূৰ্বে

নিজৰ কৰ্মৰত বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলক WhatsApp জৰিয়তে পঢ়াই আছো, ঘৰৰ ওচৰত থকা মানুহক COVID-19 ৰ বিষয়ে কৈছো যে আমি ঘৰতে থাকি কিদৰে কৰোনা বেমাৰৰ পৰা নিজকে তথা নিজৰ পৰিয়ালৰ লোকক বচাব পাৰো । লগতে সিহঁতক প্ৰত্যেক ৩০ মিনিট সময়ৰ মূৰে মূৰে ২০ ছেকেণ্ড কেনেদৰে হাত ধুব লাগে সেয়াও শিকাইছো । ঘৰতে শাকপাচলিৰ বাবে বাৰি পাতিছো । এই বন্ধৰ সময়ছোৱাত ঘৰতে মা, দেউতা, পত্নী, সৰু ভাইটি আৰু নিজৰ লৰাৰ লগত এক মধুৰ সময় পাৰ কৰিছো ।