You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

পটুৱাকটা মধ্য ইংৰাজী বিদ্যালয়ে শিক্ষাৰ দিশত দেখুৱাইছে এক নতুন দিগন্ত

মৰিগাঁও নগৰৰ পৰা প্ৰায় ১২ কিঃমিঃ নিলগত অৱস্থিত এখন বিদ্যালয় পটুৱাকটা মধ্য ইংৰাজী বিদ্যালয়। এই চৰকাৰী বিদ্যালয়খনৰে এগৰাকী শিক্ষক কৌশিক দেৱনাথৰ উদ্যোগত ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলৰ মাজত শাৰীৰিক আৰু মানসিক উৎকৰ্ষ সাধনৰ বাবে কিছু বিশেষ কাৰ্যসূচী আৰম্ভ হৈছিল ২০১২ চনত - গুণোত্তৰণ নামেৰে। এই কাৰ্যসূচীয়ে ইতিমধ্যে ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু অভিভাৱক সকলৰ মাজত জনপ্ৰিয়তা অৰ্জন কৰিছে, লগতে পটুৱাকটা অঞ্চলত এক সুস্থ শৈক্ষিক পৰিৱেশ বিৰাজ কৰাৰ ক্ষেত্ৰতো অৰিহণা যোগাই আহিছে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক কেৱল পঢ়া শুনাৰ মাজতে আৱদ্ধ কৰি নাৰাখি শাৰীৰিক ব্যায়াম, বিজ্ঞান চৰ্চা, অৰ্থ সঞ্চয়, পৰিৱেশ সজাগতা, ক্ৰীড়া আদি বিভিন্ন দিশ সাঙুৰি এই গুণোত্তৰণ প্ৰকল্প আৰম্ভ হৈছিল। গুণোত্তৰণে বৰ্তমান ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলক সকলো ক্ষেত্ৰতে আগৰণুৱা কৰি তুলিছে, ফলত ওচৰৰ পাজৰৰ অঞ্চলৰ অভিভাৱক সকল এইখন চৰকাৰী বিদ্যালয়ত নিজৰ সন্তানৰ নামভৰ্তি কৰাত আগ্ৰহী হৈ পৰিছে। মাই গভ অসমৰ প্ৰতিনিধিয়ে এই বিদ্যালয়খন ভ্ৰমণ কৰি বিদ্যালয়খনৰ শৈক্ষিক পৰিৱেশ অধ্যয়্ন কৰাৰ লগতে বাৰ্তালাপ কৰিছিল কৌশিক দেৱনাথকে ধৰি বিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী, অভিভাৱক আাৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে। চাওঁ আহক এই ভিডিঅ’।
সকলো মন্তব্য
আলাপ আলোচনা