You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

সাম্প্ৰতিক সময়ছোৱাত - ৰাজ্যৰ প্ৰচুৰ সম্ভাৱনাময় ক্ষেত্ৰসমূহ

Start Date: 25-05-2020
End Date: 31-12-2020

ক’ভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দেশজুৰি উদ্ভৱ হৈছে এক জটিল ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

ক’ভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দেশজুৰি উদ্ভৱ হৈছে এক জটিল পৰিস্থিতিৰ। দেশবাসীৰ সুৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত ইতিমধ্যে চতুৰ্থ সপ্তাহৰ বাবেও বৃদ্ধি কৰিব লগীয়া হৈছে লকডাউন । যাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত অন্যান্য সমস্যাৰ লগতে ভাবুকি নামি আহিছে দেশৰ অৰ্থনৈতিক দিশটোৰ প্ৰতি ।

লকডাউনৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা বৃ্হৎ অৰ্থনৈতিক ক্ষতিৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দেশত উদ্ভৱ হ’বলৈ লোৱা ভয়াৱহ পৰিস্থিতিত দেশবাসীক অনুপ্ৰেৰণা যোগাইছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী ডাঙৰীয়াই । এই গভীৰ সংকটকালত “আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত অভিযান”ৰ পোষকতা কৰি মাননীয় প্ৰধানমন্ত্ৰী ডাঙৰীয়াই সমগ্ৰ দেশবাসীক স্ব-নিৰ্ভৰশীলতাৰ দিশে আগুৱাই যাবলৈ আহ্বান জনাইছে । বিশেষকৈ স্বদেশী তথা থলুৱা সামগ্ৰীৰ উৎপাদন তথা প্ৰসাৰৰ ক্ষেত্ৰত অতি নিষ্ঠাৰে মনোনিৱেশ কৰি কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ যোগেদি নিজৰ লগতে দেশৰ অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালীকৰণৰ হকে সকলোকে কাম কৰি যাবলৈ আহ্বান জনাইছে ।

এনে সময়ছোৱাত কৃষি, উদ্যোগ, পশু-পালন, হস্ততাঁত-বস্ত্ৰশিল্প ইত্যাদিকে ধৰি বিভিন্ন খণ্ড প্ৰচুৰ সম্ভাৱনাময় ক্ষেত্ৰৰূপে প্ৰতিপন্ন হোৱাৰ দিশে আগবাঢ়িব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰা হৈছে। আগন্তুক সময়ছোৱাত ৰাজ্যৰ কোনকেইটা খণ্ডই প্ৰচুৰ সম্ভাৱনীয়তা কঢ়িয়াই আনিব বুলি আপুনি ভাবে?

আপোনাৰ মতামত আমালৈ প্ৰেৰণ কৰক। তলত মন্তব্য আকাৰে আপোনাৰ মতামত প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে।

সকলো মন্তব্য
Reset
208 তথ্য পোৱা গ’ল
166240

Susanta Kumar Pattnaik 1 সপ্তাহ 4 দিন পূৰ্বে

Development is upward trends in positive attitude and opportunities ie development of social, psychological, political, cultural and environmental options for people better. Thus to bring people in to mainframe of social life, people should enjoy their rights, patriotic feeling, inclination towards National theme etc are cardinal. To facilitate this, empowering women and child, education, health, infrastructure, connectivities, innovation and renovation etc are encouraged. It has influence on NE