You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

সামাজিক দূৰত্ব আৰু আমাৰ দায়ৱদ্ধতা সন্দৰ্ভত আপোনাৰ মতামত

Start Date: 02-04-2020
End Date: 31-08-2020

বৰ্তমান সময়ত ভাৰতবৰ্ষৰ লগতে বিশ্বৰ কেইবাখনো আগশাৰীৰ দেশত সংহাৰী ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

বৰ্তমান সময়ত ভাৰতবৰ্ষৰ লগতে বিশ্বৰ কেইবাখনো আগশাৰীৰ দেশত সংহাৰী ৰূপ ধাৰণ কৰিছে মাৰাত্মক ক’ভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণে। এনে প্ৰতিকূল সময়ছোৱাত আমাৰ সকলোৰে সামাজিক দায়ৱদ্ধতা হ’ল সামাজিক দূৰত্ব বজাই ৰখা ।

কেন্দ্ৰীয় আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ ফালৰ পৰা সকলো নাগৰিককে জনোৱা হৈছে ৰাজহুৱা স্থানত ইজনে সিজনৰ পৰা ১ মিটাৰ দূৰত্ব বজাই ৰখাৰ কঠোৰ আহ্বান। এই আহ্বান অনুসৰি ক’ভিড-১৯ ৰ সংক্ৰমণৰ পৰা নিজকে সুৰক্ষিত কৰি ৰাখিবলৈ দেশৰ নাগৰিকসকলেও লকডাউনৰ সময়ছোৱাত জৰুৰী অৱস্থাত ঘৰৰ পৰা বাহিৰলৈ ওলাওতে সামাজিত দূৰত্ব মানি চলা পৰিলক্ষিত হৈছে। অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিবলৈ যোৱাৰ সময়তো এনে সচেতনতা অৱলম্বন কৰি ক’ভিড-১৯ ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিছে সচেতন নাগৰিকসকলে।

উল্লেখযোগ্য যে, সামাজিক দূৰত্ব বজাই ৰখাৰ এই দায়িত্ব আৰু অধিক ফলপ্ৰসূভাৱে পালন কৰাৰ থল আছে। এগৰাকী সচেতন নাগৰিক হিচাবে বৰ্তমান সময়ত সামাজিক ব্যৱধান বৰ্তাই চলা বিষয়টো জনসাধাৰণৰ মাজত অধিক ফলপ্ৰসূৰূপে কেনেদৰে আগবঢ়াই নিব পাৰি সেই সন্দৰ্ভত আপোনাৰ পৰামৰ্শ তথা মতামত আগবঢ়াওক।

তলত মন্তব্য আকাৰেৰে আপোনাৰ মূল্যৱান মতামত আৰু পৰামৰ্শ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে।

সকলো মন্তব্য
Reset
57 তথ্য পোৱা গ’ল
2120

AJ jangra Jangra 4 হিচাপ 19 ঘন্টা পূৰ্বে

ਮੇਰਾ ਸਭ ਭਾਈਓਂ ਕੋ ਰਾਮ ਰਾਮ ਮੇਰਾ ਨਾਮ ਅਸ਼ੀਸ਼ ਮੁੱਖ ਸਭਿ ਨਿਵੇਦਨ ਕਰਤਾ ਹੋਂ ਕੀ ਹੈ ਬਿਮਰੀ ਸੇ ਬਚਨੇ ਕੇ ਲਯੇ ਹੈਂ ਮੁੱਖ ਏਕ ਸੱਤ ਮਿਲਕਰ ਇਸੇਸ ਲਾਡਨਾ ਹੈ ਯਹ ਜਬ ਹੋਗਾ ਕੀ ਟੈਬ ਆਪਨੇ ਘਰ ਪ੍ਰਤੀ ਰਾਖੀ ਏਕ ਦੁਸਰੇ ਸੇ ਦੁਰੀ ਬਨਕਾਰ ਕਮ ਕਮ Meter ਮੀਟਰ aਰ apਰ ਆਪਨੇ ਹੈਤੋਂ ਕੋ seਚੇ ਸੇ ਸਭੁਨ ਕੇ 30 30 ਸੈਕਿੰਡ ਲੈਗ ਦੋਹੇ ਈਸੈ ਕੀ ਹੈਂ ਕੀ ਯਾਰ ਵਾਰਿਸ ਹੈ ਹਾਥਨ ਪ੍ਰਤੀ ਕੁਛ ਟਾਈਮ ਹੈ, ਰਹਿਣਾ ਹੈ ਤੇ Dhoniਰ ਧੋਨੀ ਪ੍ਰਤੀ ਵਾਹ ਹੈ ਸੰਪਤ ਹੋ ਜਾਤਾ ਹੈ ਕ੍ਰਿਪਿਆ ਖੰਨਾ ਏ ਸੇ ਪਹਲੇ ਏ ਦੋਈਂ oneਰ ਸੋਨੇ ਸੇ ਪਹਲੇ ਸਨਮ ਤਾਰਕੇਸ਼ਵਰ ਮੇਰੀ ਸਭ ਭਾਈਓਂ ਸੇ ਵਿਨਾਤੀ ਹੈ ਕੀ ਕੋਇ ਦਵੈ ਨਾਹੀ ਹੈ nਰ ਨਹੀਂ ਹੈ ਐਸਾ ਕੋਇ ਇਲ