You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

অসমত শিক্ষাৰ মানদণ্ড অধিক উন্নত কৰাৰ বাবে পৰামৰ্শৰ আহ্বান

Start Date: 02-05-2018
End Date: 31-05-2018

সমাজৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ স্তম্ভ হিচাবে এখন ৰাজ্যৰ বিকাশত শিক্ষাৰ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

সমাজৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ স্তম্ভ হিচাবে এখন ৰাজ্যৰ বিকাশত শিক্ষাৰ গুৰুত্ব সৰ্বাধিক। অসম চৰকাৰে শিক্ষাৰ বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব দি আহিছে, যিয়ে ৰাজ্যখনক এখন দেশৰ ভিতৰতে জাকত-জিলিকা কৰি তুলিব পাৰে। শিক্ষাক সমাজৰ সকলো শ্ৰেণীৰ লোকৰ বাবে সহজলভ্য কৰি তুলিবৰ বাবে বহু আঁচনি হাতত লৈছে। অসমৰ শিক্ষাখণ্ডক অধিক প্ৰসাৰিত কৰিবলৈ অসমৰ জনসাধাৰণৰ দিহা-পৰামৰ্শ সদায়েই জৰুৰী।

শিক্ষাক অধিক উন্নত মানদণ্ডৰ কৰি তুলিবৰ বাবে মাই গভ্ অসমে অসমৰ জনসাধাৰণৰ পৰা পৰামৰ্শ আৰু মতামত বিচাৰিছে।

সকলো মন্তব্য
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
4810

Krishajit Baruah 1 বছৰ 9 হিচাপপূৰ্বে

বর্তমানে বে-সরকারী বিদ্যালয় গুলো তে যে সকল সুযোগ সুবিধা প্রদান করা হইতেছে সেই ধরনের সুযোগ সুবিধা সমূহ সরকারী বিদ্যালয় সমূহে প্রদান করা বাঞ্চনীয় ও বলাবাহুল্য যে বে-সরকারী বিদ্যালয় সমূহে ভারতীয় জাতীয় সংগীত প্রার্থণা করা ও জাতীয় পতকার সন্মান প্রদর্সণ অনিবার্জ, ভারতীয় সভ্যতার অনুগামী হয়ে সকল সরকারী ও বে-সরকারী শৈক্ষিক প্রতিষ্ঠান গুলোতে ভারতীয় পোছাক পরিধান করে বিদ্যালয়ে উপস্তিতি বিশষক নীতি নির্ধারণ করিতে সমগ্র অসম ও ভারতবাসীকে আবেদন করা হইল।