You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

বিত্ত বিভাগৰ ২০১৮-১৯ বৰ্ষৰ অসম বাজেটৰ বাবে পৰামৰ্শৰ আহ্বান

Start Date: 26-12-2017
End Date: 16-02-2018

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ কল্যাণকেন্দ্ৰিক কৰাত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিছে। ডিজিটেল সেৱাৰ গুৰুত্ব উপলব্ধি কৰি ‘ই-বাজেট’ প্ৰস্তুত কৰাত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে যিয়ে জনসাধাৰণক তথ্য যোগোৱাত সহায় কৰিব। জনতাৰ অংশীদাৰ ব্যৱস্থাত বিশ্বাসী বিত্ত বিভাগে দ্বিতীয় বৰ্ষৰ বাজেটৰ বাবে জনসাধাৰণৰ পৰা পৰামৰ্শ বিচাৰিছে।
বিত্ত বিভাগৰ ৱেবচাইট finance.assam.gov.in ত জনসাধাৰণে নিজৰ বহুমূলীয়া পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিব পাৰে। মাই গভ্‍ অসমৰ ৱেবচাইট assam.mygov.in ৰ যোগেদিও বিভিন্ন মতামত আৰু পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ। এই বৰ্ষৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কিছুমান ক্ষেত্ৰ হৈছে :
• শিশু
• কন্যা শিশু
• দিব্যাংগ
• বৃদ্ধাৱস্থা
• লিংগ বৈষম্য
• ধাৰণক্ষম বিকাশৰ লক্ষ্য
যোগদানৰ অন্তিম তাৰিখ : ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০১৮

সকলো মন্তব্য
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
100

Pranjal Boruah 2 বছৰ 1 সপ্তাহ পূৰ্বে

ছাৰ,
গুৱাহাটীৰ খানাপাৰা উৰণীয়া হেতুৰ পৰা গণেশগুৰি পৰ্যন্ত পথছোৱাৰ ব্যস্ততা দিনক দিনে বাঢ়ি গৈ আছে। অদুৰ ভৱিয্যতে এই পথচোৱাত পাৰ্কিঙৰ বাবে ঠাইৰ অভাৱ হব। গতিকে বাহিনী নদীৰ উপৰত নদীখনত বিশেষ ঋণত্মক প্ৰভাৱ নপৰাকৈ বিজ্ঞানসন্মতভাবে পাৰ্কিঙৰ ব্যৱস্থা কৰিব পৰা যায় নেকি বিবেচনা কৰিবলৈ অনুৰোধ জনালো।

লগতে দিশপুৰ চুপাৰ মাৰ্কেট তিনিআলিত ট্ৰেফিক নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে উৰণীয়া সেতু বা সাময়িক ভবে হলেও Circular Juncture ৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ অনুৰোধ জনালো।