You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

মাই গভ্‍ অসম সেউজ বন্ধু

আপুনি পৰিৱেশৰ প্ৰতি কিমান সচেতন? গছপুলি ৰোপণেৰে আপুনি পৰিৱেশ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক
অন্তিম তাৰিখ-Jun 05,2019 11:54 AM IST (GMT +5.30 Hrs)

আপুনি পৰিৱেশৰ প্ৰতি কিমান সচেতন? গছপুলি ৰোপণেৰে আপুনি পৰিৱেশ ৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত অনুকৰণীয় ভূমিকা গ্ৰহণ কৰি আহিছে নেকি যিয়ে হয়তো অইন বহু লোকক ইয়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহী কৰি তুলিব পাৰে? অথবা আপুনি এনে কোনো ব্যক্তিৰ বিষয়ে অৱগত নেকি যিয়ে ব্যক্তিগতভাৱে গছপুলি ৰোপণৰ দ্বাৰা পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত বহু অনুকৰণীয় পদক্ষেপ হাতত লৈ আহিছে?

৫ জুন বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উপলক্ষে জনতাৰ চৰকাৰ মাই গভ্‍ অসমে আয়োজন কৰিছে এক বিশেষ কাৰ্যসূচী। গছপুলি ৰোপনেৰে পৰিৱেশ সচেতনতা সৃষ্টিৰ ক্ষেত্ৰতা আগভাগ লৈ অহা কোনো ব্যক্তিৰ বিতং কাৰ্যকলাপ সম্পৰ্কে ১০০ শব্দৰ ভিতৰত লিখি আমালৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে। লিখনিৰ সৈতে পৰিৱেশপ্ৰেমী ব্যক্তিগৰাকীৰ ফটো প্ৰেৰণ কৰাটো বাধ্যতামূলক। নিৰ্বাচিত ব্যক্তিসকলক জনতাৰ চৰকাৰ মাই গভ্ অসমে পৰিচিত কৰাব ইয়াৰ ছ’চিয়েল মেডিয়া প্লেটফৰ্মসমূহত।

আপোনাৰ লেখা এই শিতানৰ মন্তব্যৰ যোগেদি আমালৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে।

সকলো মন্তব্য
মুঠ অৱদান ( 8) অনুমোদিত অৱদানসমূহ (6) পৰ্যালোচনাৰ বাবে ৰখা অৱদানসমূহ (2)
Reset
6 তথ্য পোৱা গ’ল

Biky Malakar 1 day 22 হিচাপ পূৰ্বে

মোৰ ঘৰৰ সন্মুখত আগতে বহুত গছ আছিল কিন্তু এতিয়া চৰকাৰৰ ৰাষ্টাবহল আৰু ড্ৰেইন বনোৱাৰ ফলত সকলো গছ কটা গল । মই পঢ়াসূত্ৰে যেতিয়া ঘৰলৈ কম অহা কৰিছিলো তেতিয়া উপলব্ধি কৰিছিলো আগৰ (গছথকা দিনত) জলবায়ু আৰু এতিয়া (গছ কটাৰ) দিনত জলবায়ু । যথেষ্ট গৰম আৰু বান্দৰ চৰাই চিৰিকটিও নেদেখা হোৱা কথাবোৰে মোক বিবুদ্ধিত পেলাইছিল গতিকে নিজেই সকলোৰে ঘৰৰ সন্মুখত এজোপা এজোপা গ লগাবলৈ অনুৰোধ জনালো আৰু কেইজোপামান মইও ৰুলো ।

গছবোৰৰ দায়িত্বও ললো । মোৰ বিশ্বাস গছবোৰ এদিন ডাঙৰ হব।গৰমবোৰ নোহোৱা হব আগৰ দৰেই
বান্দৰচৰাইবোৰআকৌআহিব

ASHIM SAIKIA_5 2 হিচাপ 4 হিচাপ পূৰ্বে

আমি প্ৰকৃতিৰ ভাৰাসম্য ৰক্ষা কৰাৰ লগতে বান্দৰৰ খাদ্যৰ কাৰণে আমি ব্যাপক হাৰত কলপুলি ৰোপন কৰিছো যাৰ সম্পুৰ্ণ তথ্য My gov assam ৰ whats app ৰ জড়িয়তে প্ৰেৰণ কৰিছো

Hirak Jyoti Medhi 2 হিচাপ 20 হিচাপ পূৰ্বে

মই কেইদিন মানৰ আগত গছ কিছুমান bonsai কৰিছোঁ। এতিয়া অলপ পোখালি মেলিছে। যদি bonsai ৰ বিষয়ে জনাত অসুবিধা হয় তেন্তে google ত চাৰ্চ কৰক। ধন্যবাদ

Santanu Datta 4 হিচাপ 19 হিচাপ পূৰ্বে

Little little initiatives make a big difference. Here photo of dhubri district showing step towards green. Public of all age group, profession, work of life should be influenced to do little to make environment green.From the government part also should make some programme in schools, govt. offices for plantations and good work should be awarded.