You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

বিত্ত বিভাগৰ ২০১৮-১৯ বৰ্ষৰ অসম বাজেটৰ বাবে পৰামৰ্শৰ আহ্বান

Start Date: 26-12-2017
End Date: 16-02-2018

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ কল্যাণকেন্দ্ৰিক কৰাত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিছে। ডিজিটেল সেৱাৰ গুৰুত্ব উপলব্ধি কৰি ‘ই-বাজেট’ প্ৰস্তুত কৰাত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে যিয়ে জনসাধাৰণক তথ্য যোগোৱাত সহায় কৰিব। জনতাৰ অংশীদাৰ ব্যৱস্থাত বিশ্বাসী বিত্ত বিভাগে দ্বিতীয় বৰ্ষৰ বাজেটৰ বাবে জনসাধাৰণৰ পৰা পৰামৰ্শ বিচাৰিছে।
বিত্ত বিভাগৰ ৱেবচাইট finance.assam.gov.in ত জনসাধাৰণে নিজৰ বহুমূলীয়া পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিব পাৰে। মাই গভ্‍ অসমৰ ৱেবচাইট assam.mygov.in ৰ যোগেদিও বিভিন্ন মতামত আৰু পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ। এই বৰ্ষৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কিছুমান ক্ষেত্ৰ হৈছে :
• শিশু
• কন্যা শিশু
• দিব্যাংগ
• বৃদ্ধাৱস্থা
• লিংগ বৈষম্য
• ধাৰণক্ষম বিকাশৰ লক্ষ্য
যোগদানৰ অন্তিম তাৰিখ : ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০১৮

সকলো মন্তব্য
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
300

Anitya Bhuyan 2 বছৰ 1 সপ্তাহ পূৰ্বে

১।অসম সৰ্বশিক্ষা অধিনত ২০১২ চনত ঠিকা ভিত্তিক ভাৱে শিক্ষকতা কৰি থকা টেট্ উত্তীৰ্ণ শিক্ষক সকলক ২০১৮-১৯ বৰ্ষত স্থায়ী নিযুক্তি প্ৰদান কৰিব লাগে।
২।চাহ বাগিছা অঞ্চলৰ বিদ্যালয় সমূহত ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলক শিকন শিক্ষণ সামগ্ৰী,ঐক্য পোছাক,জোতা,স্কুলীয়া বেগ,ছাতি প্ৰদান কৰিব লাগে। লগতে শ্ৰেণী অনুযায়ী শিক্ষক নিযুক্তি প্ৰদান কৰিব লাগে।
৩। লণ্ডনত থকা শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ বৃন্দাবনী বস্ত্ৰভাগ ২০১৮-১৯ ঘুৰাই অনাৰ পৰিকল্পনা লব লাগে।