You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

অসমৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহৰ উন্নয়ন আৰু পৰ্যটকৰ দায়িত্ববোধ সন্দৰ্ভত ‘জনতাৰ চৰকাৰ মাই গভ অসমলৈ’ দিহা-পৰামৰ্শ প্ৰেৰণ কৰক

বৰ্তমান সময়ত পৰ্যটনৰ গুৰুত্ব আৰু ভূমিকা সন্দৰ্ভত সজাগতাৰ লগতে ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

বৰ্তমান সময়ত পৰ্যটনৰ গুৰুত্ব আৰু ভূমিকা সন্দৰ্ভত সজাগতাৰ লগতে বিভিন্ন মাধ্যমযোগে এই বিষয়ে বহুলভাৱে প্ৰচাৰিত হৈ আহিছে। বিভিন্ন ঠাই দৰ্শন আৰু আমোদ-প্ৰমোদৰ বাবে আজিৰ তাৰিখত ভাৰতৰ প্ৰায় প্ৰতিটো প্ৰান্তৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহত ভালেসংখ্যক পৰ্যটকৰ সমাগম ঘটে।
কিন্তু অসমৰ লগতে ভাৰতবৰ্ষৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহৰ পৰিৱেশ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত পৰ্যটকৰ দায়িত্বহীনতা তথা অসাৱধানতাৰ বাবে দূষিত হৈ পৰা পৰিলক্ষিত হৈ হয়। পৰ্যটকসকলৰ এনে অসচেতনতাই পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহৰ প্ৰতি ভাবুকি কঢ়িয়াই আনিছে। প্ৰতিগৰাকী পৰ্যটকে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰসমূহৰ প্ৰাংগন আৰু চৌপাশৰ পৰিৱেশ বিনষ্ট নোহোৱাকৈ এই ঠাইসমূহ পৰিদৰ্শন কৰিলেহে ইয়াৰ মৰ্যাদা অটুট ৰাখিব পৰা যাব। থলুৱাভাৱে উৎপাদিত সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰি, প্লাষ্টিকৰ পৰিৱৰ্তে পৰিৱেশ অনুকূল সামগ্ৰীৰে নিৰ্মিত বেগ ব্যৱহাৰ কৰি, য’তে ত’তে থু-খেকাৰ, জাৱৰ যোঁথৰ আদি পেলৱাৰ পৰা বিৰত থকাৰ লগতে বিভিন্ন ধৰণে সচেতনতা অৱলম্বন কৰি সকলো পৰ্যটকে পৰ্যটন ক্ষেত্ৰৰ বহনক্ষম উন্নয়নত সহযোগিতা আগবঢ়াব পাৰে।
পৰ্যটকৰ দায়িত্ববোধ সন্দৰ্ভত ‘জনতাৰ চৰকাৰ মাই গভ অসমে’ জনসাধাৰণৰ পৰা দিহা-পৰামৰ্শ বিচাৰিছে।

সকলো মন্তব্য
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল