You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

বিত্ত বিভাগৰ ২০১৮-১৯ বৰ্ষৰ অসম বাজেটৰ বাবে পৰামৰ্শৰ আহ্বান

Start Date: 26-12-2017
End Date: 16-02-2018

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক

অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে অসম বাজেট ২০১৮-১৯ খন জনসাধাৰণৰ কল্যাণকেন্দ্ৰিক কৰাত যথেষ্ট গুৰুত্ব দিছে। ডিজিটেল সেৱাৰ গুৰুত্ব উপলব্ধি কৰি ‘ই-বাজেট’ প্ৰস্তুত কৰাত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে যিয়ে জনসাধাৰণক তথ্য যোগোৱাত সহায় কৰিব। জনতাৰ অংশীদাৰ ব্যৱস্থাত বিশ্বাসী বিত্ত বিভাগে দ্বিতীয় বৰ্ষৰ বাজেটৰ বাবে জনসাধাৰণৰ পৰা পৰামৰ্শ বিচাৰিছে।
বিত্ত বিভাগৰ ৱেবচাইট finance.assam.gov.in ত জনসাধাৰণে নিজৰ বহুমূলীয়া পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিব পাৰে। মাই গভ্‍ অসমৰ ৱেবচাইট assam.mygov.in ৰ যোগেদিও বিভিন্ন মতামত আৰু পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ। এই বৰ্ষৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কিছুমান ক্ষেত্ৰ হৈছে :
• শিশু
• কন্যা শিশু
• দিব্যাংগ
• বৃদ্ধাৱস্থা
• লিংগ বৈষম্য
• ধাৰণক্ষম বিকাশৰ লক্ষ্য
যোগদানৰ অন্তিম তাৰিখ : ১৬ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০১৮

সকলো মন্তব্য
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
420

Dhrubajyoti Kalita 2 বছৰ 2 সপ্তাহ পূৰ্বে

১) চৰকাৰী কাৰ্যালয়বোৰত নিজস্ব অভিজ্ঞতা আৰু বিবেচনাৰ ভিত্তিত সকলো পৰ্যায়ৰ কৰ্মচাৰীৰ পৰা নিজ কাৰ্যালয় বা বিভাগৰ উন্নতিৰ বাবে নিয়মীয়াকৈ মুকলি আলোচনা আৰু পৰামৰ্শ গ্ৰহণৰ ব্যৱস্থা কৰিব লাগে।
২)প্ৰতিটো চৰকাৰী কাৰ্যালয়ৰ প্ৰতিগৰাকী কৰ্মচাৰীৰ তথ্য বিভাগটোৰ নিজা ৱেবচাইটত উপলব্ধ হোৱাটো নিশ্চিত কৰিব লাগে।
৩) প্ৰমাণ পত্ৰ আদিৰ জালিয়াতি ৰোধৰ বাবে সকলো চৰকাৰী কৰ্মচাৰী বা চৰকাৰী সুবিধা গ্ৰহণ কৰা নাগৰিকৰ নথিৰ বিতং বিৱৰণ চৰকাৰী ৱেবচাইটত মুকলি কৰিব লাগে।