You don't have javascript enabled. Please Enabled javascript for better performance.

আপোনাৰ অঞ্চলৰ আদৰ্শ মহিলাগৰাকী

Start Date: 28-02-2020
End Date: 31-03-2020

প্ৰতি বছৰে ৮ মাৰ্চৰ দিনটোত নাৰীৰ মৰ্যাদাক সন্মান জনাই সমগ্ৰ ...

বিতং তথ্য চাওক বিতং তথ্য গোপন কৰক
অন্তিম তাৰিখ-Mar 31,2020 17:58 PM IST (GMT +5.30 Hrs)

প্ৰতি বছৰে ৮ মাৰ্চৰ দিনটোত নাৰীৰ মৰ্যাদাক সন্মান জনাই সমগ্ৰ বিশ্বজুৰি নাৰী দিৱস পালন কৰা হয়। মহিলাৰ সুৰক্ষা, অধিকাৰৰ লগতে পুৰুষ আৰু মহিলাৰ সমমৰ্যাদাৰ দিশটোক প্ৰতিফলিত কৰি এই দিনটো বিশেষভাৱে উদযাপিত কৰা হয়। বৰ্তমান সময়ত শিক্ষা-দীক্ষা, ৰাজনীতি, ব্যৱসায়, প্ৰশাসনিক ইত্যাদি বিভিন্ন গুৰুত্বপূৰ্ণ ক্ষেত্ৰত আজিৰ নাৰীয়ে অগ্ৰণী ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিছে। সাম্প্ৰতিক সময়ত সাহস, ধৈৰ্য আৰু একাগ্ৰতাৰে নাৰীয়ে সমাজত আদৰ্শৰ বাট দেখুওৱাবলৈ সক্ষম হৈছে। নিজৰ সুৰক্ষা, অধিকাৰকলৈও সমাজৰ প্ৰতিগৰাকী নাৰী অত্যন্ত সচেষ্ট ।

আহক এইবাৰৰ আন্তৰ্জাতিক নাৰী দিৱস উপলক্ষে বিভিন্ন গুৰুত্বপূৰ্ণ ক্ষেত্ৰত উল্লেখনীয় কৰ্মৰাজি তথা প্ৰত্যহ্বানমূলক কৰ্মৰে সকলোকে আদৰ্শৰ বাট দেখুওৱা আমাৰ সমাজৰ প্ৰতিগৰাকী উদ্যমী মহিলাক বিশ্বৰ দৰবাৰত পৰিচয় কৰাই দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত এক প্ৰচেষ্টা হাতত লও। আপোনাৰ পৰিচিত তথা নিজৰ অঞ্চলত বসবাস কৰা এনে আদৰ্শৱান মহিলাৰ কৰ্মৰাজি আৰু জীৱন সংগ্ৰামৰ কাহিনী আমাৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰক। ফটো অথবা ভিডিঅ’সহ তেখেতৰ বিষয়ে সবিশেষ লিখি তলত মন্তব্য আকাৰেৰে আমালৈ প্ৰেৰণ কৰক ।

অন্তিম তাৰিখঃ ৮ মাৰ্চ, ২০২০

সকলো মন্তব্য
মুঠ অৱদান ( 13) অনুমোদিত অৱদানসমূহ (10) পৰ্যালোচনাৰ বাবে ৰখা অৱদানসমূহ (3)
Reset
1 তথ্য পোৱা গ’ল
660

Akanshya Hazarika 3 সপ্তাহ 3 দিন পূৰ্বে

My mother, Dr. Deepamoni Saikia Hazarika, has always been the inspiration of my life. She's a mother of two, born and brought up in Rajabari in Sibsagar, Assam. She always wanted to do something for the society and succeeded in doing so I am of of the belief. She's currently the Sub-Divisional Medical and Health Officer (Public Health) posted in Dhemaji. It has not always been easy to juggle family, health, and work but she has taught me commitment and dedication.